Головна сторінка Карта сайту Контакти Пошук по сайту
Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Спорт

Головним осередком спортивного життя був міський стадіон. Його будівництво стало цілою епопеєю. Рішенням від 29 березня 1947 року виконком Новограда-Волинського відвів земельну ділянку площею 4,5 гектари під стадіон біля пивоварного заводу, на території старого фруктового саду, в районі р. Случ на вул. Радянській, 65–67. Нескладні будівельні роботи були виконані за рекордні два місяці і навесні стадіон був готовий прийняти спортсменів. 25 травня 1947 року багато городян прийшли на спортивну арену подивитися або взяти участь у змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу та легкої атле-тики. На той час стадіон представляв собою поле зі спортивними снарядами, які швидко вийшли з ладу, тому у 1950 році питання стадіону виникло в черговий раз. Було складено десятки проектів і планів, але територія, відведена під стадіон, залишалася пусткою — заростала бур’янами і навіть не була огороджена. Однак, 11 червня 1950 року, тут відбулася друга районна спартакіада сільської молоді, 1 жовтня 1950 року тисячі трудящих міста і сіл району прийшли сюди подивитися на традиційне свято пісні, яке перетворилось на «могутню демонстрацію животворного радянського патріотизму». «Воно явилось ще одним свідченням безмежної відданості трудящих рідній Вітчизні і любимому Сталіну».

Зрозуміло, що у важкі часи відбудови міста про плавальний басейн годі було і мріяти, тому всі змагання з плавання проводилися на річці Случ. Зокрема 19 липня 1947 року відбулася першість області з плавання, в якій взяли участь 15 спортсменів. 12 та 13 липня 1950 року в Новограді-Волинському відбулися обласні змагання з плавання, в яких взяли участь 20 плавців міста. Найкращих успіхів домігся представник команди Новограда-Волинського Шустов, який зайняв 6 перших місць, в т.ч. у плаванні брасом на 100, 200, 400 м, батерфляєм на 100 м і т.д. Чотири перших місця виборов новоградець Мордвинцев, який встановив 3 обласні рекорди.

Добровільне Товариство Сприяння Авіації

У місті працювало відділення Добровільного Товариства Сприяння Авіації (ДТСАВ), яке у 1949 році за високі показники у залученні широких мас трудящих в свої лави, обласним комітетом Товариства відзначено першим місцем з врученням перехідного Червоного прапора.

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.


Коментарі

Наразі немає коментарів


Ви можете залишити свій коментар до цієї сторінки

  Ваше ім’я:
  E-mail (лише для зворотного зв’язку):
  Код (введіть число 18):
   

Увага! Всі коментарі публікуються лише піcля перегляду модератором.
Це не є цензурою, це лише захист від спаму. Сподіваємося на розуміння 😉