Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Керівники міста

Агарков Микола Романович
Агарков Микола Романович

На 6-й міській партконференції, яка відбулася в серпні 1952 року, першим секретарем міського комітету КП(б)У було обрано В. І. Коровкіна. 15 січня 1953 року відбулася сесія міської Ради депутатів трудящих, на якій, зокрема, було розглянуте організаційне питання: сесія звільнила з посади голови виконавчого комітету міської ради Т. Л. Довгоп’ята і обрала на цю посаду Миколу Романовича Агаркова. 11 березня 1953 року відбулася перша сесія міської ради депутатів трудящих 4-го скликання, яка відкрилася траурними виступами з приводу смерті Й. В. Сталіна. Далі на сесії був обраний виконком у складі 15 осіб. До обов’язків секретаря міської ради замість В. І. Коровкіна приступив В. І. Романенко. 16 грудня 1954 року на пленумі міськкому КПУ першим секретарем міськкому партії було обрано О. Большакова.

Войтко Іван Олександрович
Войтко Іван Олександрович

3 березня 1957 року в міську раду було обрано 187 депутатів і виконавчий комітет в кількості 15 депутатів, 10 постійних комісій міської ради. 12 березня 1957 року відбулася перша сесія міської Ради депутатів трудящих. Головою виконкому міської Ради обрано О. І. Войтко, заступником С. А. Воробйова, секретарем М. Г. Сичевського. 10 квітня 1957 року відбулася друга сесія депутатів міської Ради, де обговорювався бюджет міста на 1957 рік, виконаний з наступними показниками: освіта — 8 348 300 крб., медицина — 6 557 200 крб., культура — 925 200 крб., соцзабезпечення — 104 100 крб., благоустрій — 321 500 крб., шляхове будівництво — 111 500 крб. У 1957 році виконком міської ради виконував функції керівництва і контролю діяльності сільських та селищних рад, керував громадсько-політичним та господарським будівництвом у місті та районі.

У відповідності до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 4 червня 1958 року був ліквідований Ярунський район Житомирської області, його територія та населені пункти приєднані до Новоград-Волинського району. У зв’язку з цим структура виконавчого комітету змінилася, він почав виконувати функції виконкому міської ради депутатів трудящих, керував промисловістю і культурно-побутовими установами міста.

Демченко Григорій Іванович
Демченко Григорій Іванович

У місті створився і почав працювати виконавчий комітет Новоград-Волинської районної ради депутатів трудящих. 13 червня 1958 року з цієї нагоди відбулося три основні події в адміністративному устрої міста та району. По-перше, було проведено пленум міськкому КПУ. Першим секретарем обрали І. Г. Темченка, другим секретарем В. М. Арсенюка, секретарем С. І. Денисюка. Цього ж дня відбулася перша сесія районної ради, на якій головою районної ради обрали І. І. Мошковського. І, нарешті, сесія міської ради депутатів трудящих обрала виконуючим обов’язки голови міської ради Г. І. Демченка, його заступником Л. І. Назаренко, секретарем М. Г. Сичевського.

9 березня 1959 року відбулася сесія міської ради депутатів трудящих, на якій депутати обрали головою виконкому Г. І. Демченка, заступником голови Л. І. Назаренко, секретарем М. Г. Сичевського. 9 січня 1960 року відбувся пленум міськкому КП України, на якому першим секретарем міськкому партії обрано Г. І. Темченка, другим секретарем А. В. Виноградова, секретарем С. І. Денисюка. 18 червня 1960 року відбулася сесія районної ради депутатів трудящих. Сесія, задовольнивши прохання І. І. Мошківського, звільнила його від обов’язків голови райвиконкому в зв’язку з незадовільним станом здоров’я. Виконуючим обов’язки голови райвиконкому затвердили Демченка Григорія Івановича. Цього ж дня відбулась сесія міської Ради депутатів трудящих, яка звільнила Г. І. Демченка від обов’язків голови міськвиконкому в зв’язку з переходом на нову роботу. Головою міськвиконкому обрано депутата Назаренко Любов Іванівну.

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.
Ілюстрації: Новоград-Волинський — місто, в яке я вірю! : ілюстроване видання. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2007. — С. 62–63.