Віктор Ваховський,
голова міської асоціації краєзнавців

Парк культури і відпочинку

Атракціон «Гойдалки» у міському Парку культури
і відпочинку. Фото кінця 1950-х років
Атракціон «Гойдалки» у міському Парку культури і відпочинку. Фото кінця 1950-х років

У теплу пору року міський парк ставав осередком культурного і громадського життя в місті. На початку липня 1952 року тут відкрився літній театр на 700 місць з добре обладнаною естрадою для виступів артистів, професійних і аматорських гуртків та демонстрування кінофільмів. Приміщення театру вміщувало глядачів удвічі більше, ніж зал Будинку культури. На спортивних майданчиках парку відбувалися товариські зустрічі волейболістів, баскетболістів, городошників, виступи легкоатлетів.

Крім театру та танцювального майданчику у парку працювали читальний зал, тир, більярдна, кімната настільних ігор, у 1956 році обладнаний дитячий майданчик. Вечорами грав духовий оркестр. У літню спеку новоградці полюбляли відпочивати біля фонтану.

Вхід до міського парку прикрашала колонада, поблизу якої у 1960 році планувалося спорудити пам’ятник Лесі Українці, але цей проект так і не був втілений у життя.

Джерело: Ваховський В. Соціалістичне будівництво у Новограді-Волинському / Віктор Ваховський // Новоград-Волинський. Історія міста. — Новоград-Волинський: НОВОград, 2010. — С. 435–611.