Зала 2. Олена Пчілка

Експозиція, присвячена Ользі Драгомановій-Косач (Олені Пчілці). В пʼяти експозиційних шафах представлені: ксерокопія свідоцтва про народження Ольги Драгоманової у м. Гадяч Полтавської губернії; копії дитячої фотографії Ольги Драгоманової в українському строї та фотографії часів перебування її у Києві; копії фотографій матері Єлізавети Іванівни Драгоманової та старшого брата Михайла Драгоманова та оригінали книжок з його творами; копії фотографій Петра Антоновича Косача та Ольги Петрівни Драгоманової-Косач часів приїзду молодої подружньої пари до міста Новограда-Волинського (Звягеля), де Петро Косач служив головою зʼїзду мирових посередників.

В експозиційних шафах зали демонструються: жіночий костюм гадяцького повіту Полтавської губернії — чорна корсетка та сорочка, вишита білим по білому, подарунок від сучасних земляків Олени Пчілки з м. Гадяч Полтавської області, та дві старовинні вишиті жіночі сорочки, подаровані музею жительками сіл Звягельської громади.

В експозиційній вітрині міститься репринтне видання альбому зі зразками узорів народної вишивки, що їх зібрала Ольга Петрівна Косач у звягельському повіті.

У залі розміщені старовинні меблі кінця XIX століття: підлогове дзеркало у дерев’яній рамі, письмовий стіл, комод. На письмовому столі — оригінальні екземпляри: літературного альманаху «Зоря» з оповіданням Олени Пчілки, що видавався в Галичині, часопис «Рідний край» та додаток до нього — журнал «Молода Україна», що виходили під редакцією Олени Пчілки. Стіни зали прикрашають два портрети Олени Пчілки, написані звягельськими художниками Василем Фурманом та Володимиром Лиманцем. Третій портрет — копія (Василь Фурман) портрету Олени Пчілки, написаного українським художником Фотієм Красицьким.


1 / 2
Зал 2: експозиція
2 / 2
Зал 2: експозиція