Зал 4. Дитяча кімната

Під час перебування у будинку 1928 року Олена Пчілка зупинилася в цій кімнаті, в якій стояв комод під вікном, з обох сторін ліжка. Збоку — гардеробна шафа. Оглянувши кімнату, вона сказала, що такі меблі були в них у цій спочивальні. Тут народилася Леся Українка.

У куточку, де стояло ліжко маленької Лесі, зараз — комод. На ньому — муляж метричної книги, розгорнутої на сторінці із записом про день народження і хрещення Лесі Українки. На стіні — портрет Лесі Українки 1884 року.

На дерев’яному столику експонується іграшка у вигляді рублика, знайдена Анатолієм Зарубою на горищі будинку. Над ним — фото Лесі Українки з братом Михайлом 1880–1881 рр. В дитинстві їх називали спільним ім’ям «Мишолосіє».

Біля стіни стоїть дерев’яна гардеробна шафа. Праворуч — ікона святителя Петра (Могили) з родини Косачів, передана Ніною Косач.

На столику, ніжки якого зроблені з рогів лося, представлено маленьку чашку і пенал для олівців, які належали родині Косачів.

На манекені експонується українське вбрання, стрічки і намисто, які, за словами Ніни Косач, їй подарувала Леся Українка.


1 / 5
Зал 4: експозиція
2 / 5
Зал 4: експозиція
3 / 5
Ікона святителя Петра (Могили)
4 / 5
Фото Лесі Українки з братом Михайлом 1880–1881 рр.
5 / 5
Особисті речі Лесі Українки