Зал 2

Тут розміщено експозицію, присвячену історії Новограда-Волинського (Звягеля) кінця ХІХ — початку ХХ століття та будинків, які наймала сім’я Косачів у місті.

На стіні представлено чорно-білі фотокопії, на яких зображено вид міста з боку річки Случ, фрагменти Гутинської й Житомирської вулиць та будинки, в яких проживала родина Косачів.

Ліворуч вікна — фото Петра Антоновича і Ольги Петрівни Косачів 1868 р. Під ними — документи, які свідчать про неблагонадійність сім’ї Косачів.

Праворуч на манекенах експонується вишитий жіночий і чоловічий український одяг з узорами Поліського краю.

У Звягелі Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) захоплювалася етнографією: «Вся ця країна, а особливо той куточок — Звягельщина, просто чарували мене. ‹…› Мова волиняків здалась мені розкішною, чарівною. Правда, були в ній особливості, часом дуже одмінні од моєї Полтавщини, але часто ці властивості в мові мені особливо подобались. Дещо й інше з волинського побуту живило те моє захоплення етнографа. Між іншим — вишивки. Це був для мене непочатий край».

На чільному місці знаходяться фотознімки родичів Лесі Українки, які побували у Новограді-Волинському: Григорій Косач, Олександра і Олена Косачі, Єлизавета Драгоманова, Михайло Драгоманов.


1 / 6
Зал 2: експозиція
2 / 6
Зал 2: експозиція
3 / 6
Зал 2: експозиція
4 / 6
Зал 2: експозиція
5 / 6
Зал 2: експозиція
6 / 6
Перехід у Зал 3