Релігія
Перун
Східні слов’яни були язичниками. Середньовічні автори знали язичництво у період його розквіту, але залишили про нього дуже мало свідчень. Літописи згадують головних шістьох слов’янських богів: Перуна, Стрибога, Даждьбога, Хореса, Семирагла та богиню Макош. Згадуються також Велес, Сварог, Род і Рожаниці.
Язичництво — це не просто релігія, це — світогляд, цілісна система уявлень про світ і місце людини у ньому. Боги уособлювали явища природи, космос, з часом — і суспільні процеси. У віруваннях і культах язичників відбивалися уявлення про світ, основні явища природи, стихії, добрі і злі сили.
Сварог
Культове святилище східних слов’ян було виявлено і досліджене московським археологом І. П. Русановою неподалік Житомира — в Шумську, в нижній течії р. Гнилоп’яті. Це унікальний комплекс: святилище, могильник та поселення з лише одного житла, що, вочевидь, належало служителю культу.
У центральній частині святилища розташований великий стовп — ідол. Два менші стовпи стояли відповідно на північ і південь від великого стовпа, перед яким горіло велике вогнище. Вогонь у ньому горів довго і безперервно, про це свідчить товщина попелу. У південній частині святилища, де також було вогнище, у шарі попелу виявлені кості бика, у північній частині — скупчення курячих кісток. Давні слов’яни приносили в жертву богам биків і півнів.
Даджьбог
Тут відбувалися поклоніння (жертвоприношення) могутнім силам природи — вітру, вогню, воді. Академік Б. Рибаков вважає, що це капище має людиноподібну конфігурацію і присвячене якомусь важливому жіночому божеству, можливо, Макоші, Живі або богині смерті — Бабі Язі (поруч знаходиться могильник). Святилище орієнтоване на північ, яка в уявленнях ранніх слов’ян символізує царство темряви, холоду і смерті.
Велес
У східних слов’ян такі святилища, очевидно, відігравали роль племінних язичницьких культових місць, куди сходились люди з усієї округи. Для східнослов’янських релігійних культів характерним є зв’язок з аграрними циклами, сільськогосподарським побутом населення. З аграрним культом пов’язані бог сонця Даждьбог і Хорес, бог тварин Велес, він же покровитель добробуту. Перун — наймогутніший серед богів.
Наприкінці І-го тисячоліття нашої ери язичництво слов’ян було дуже складною системою уявлень, міфологічних образів, які мали глибокі первісні коріння і шляхами віків пройшли різні перевтілення від мисливських небесних тварин, землеробських богинь родючості до патріархальних і військово-дружинних культів Перуна і Сварога. Поклоніння Перуну набуло значення князівського культу, безпосередньо пов’язаного з народженням держави.
Ілюстрації: Персонажи славянской мифологии: Рис. словарь / Сост. А.А.Кононенко, С.А.Кононенко; Художник В.А.Кононенко. — К.: Фирма «Корсар», 1993. — 224 с.
Також може зацікавити
Коментарі
класно написано))
Є така книга велесова книга хто їїї має
Нам складно зрозуміти і себе, і собі подібних. Безглуздо людям називати Божіі Імена,подібно мурасі ваше. Мова Богів проходить через людську душу. Почуттями совісті,справедливості
Язичниками були перші християни, якими православні слов’яни азивали людей "зайди" – чужоземців, пришлих народів.
Ніде немає згадки що наші пращури себе індифікують як язичниками, але православними(прославляють світ "Прави")
Християни багатобожці, адже пантеон святих, мучеників і бога батька (без імені) і мученика полубога сина Іісуса, говорить про те що людям втохмачили чужоземні язичницькі вірування. А підміна понять відбулася коли почали православ’ям називати християнське вірування.
Так само як Російська федерація себе нащадками Русі індифікує
Будь ласка, шукаю своїх, хочу вірити!!
Велесова книга, як пишуть серйозні вчені, скоріше всього підробка кінця 19 початку 20 століття. Про докази цієї теорії можна прочитати в інтернеті. Хоча за основу в ній взято якраз вірування наших пращурів, але написана вона набагато пізніше.
А у нас, на Лисій горі, зі Північним городищем, може теж було капище древніх древлян? Принаймні концтабір тих, хто будував лінію Сталіна там був. А може і в Яруні?