Будинок піонерів
Позашкільна творчість школярів була сконцентрована в Будинку піонерів, який часто називали Палацом піонерів. Його відкриття відбулося 12 вересня 1954 року Школярі отримали приміщення в центрі міста — на вул. Леніна, 6, (нині на цьому місці стоїть пам’ятник Леніну), в якому розміщалися зал для глядачів, бібліотека, ігротека, кімнати для роботи технічних гуртків та художньої самодіяльності.
Будинок піонерів на вулиці Леніна. Фото кінця 1950-х років
У 1956 році в Будинку піонерів діяло 12 гуртків, які об’єднували 25 навчальних груп. Близько 300 дітей брали участь у гуртковій роботі. У 1957 році вже понад 700 піонерів міських шкіл відвідували 15 гуртків. У 1960 році — працювало 20 гуртків, об’єднаних у 37 груп, які відвідувало понад 600 дітей. Діяли гуртки: танцювальний, струнний, духовий, хоровий, літературний, драматичний, ляльковий, художньої вишиванки, образотворчого мистецтва, авіамодельний, радіотехнічний, судномодельний, фото, юних кіномеханіків і секції фехтування та класичної боротьби. Бібліотека Будинку піонерів нараховувала понад 3 000 томів.
Одним з найвідоміших гуртків був авіамодельний. Він був створений у 1949 році. Керував авіамоделістами А.Майстер. Учасники гуртка неодноразово виборювали призові місця на обласних та республіканських змаганнях.
У день Всесвітнього фестивалю молоді і спорту, який проходив у жовтні 1953 року, аеростат, зроблений учнями 6-х класів, протримався у повітрі 31 хвилину і пролетів більше 6 км. На 16-х республіканських змаганнях юних авіамоделістів, які відбулися влітку 1954 року, визначного успіху добився десятикласник середньої школи №5 С. Дихне. Сконструйована ним модель-копія радянського літака з механічним двигуном встановила новий республіканський рекорд швидкості польоту по прямій — 19,7 км/год., що на 4,5 км перевищувала попередній рекорд. Не менш цікавою була робота гуртка юних фотолюбителів, у якому навчалося 20 учнів. Молодь власними силами обладнала фотолабораторію.
Дитячий кінотеатр «Піонер» у Будинку піонерів. Фото кінця 1960-х років
Щороку державна кваліфікаційна комісія присвоювала кваліфікацію «Кіномеханік» учасникам гуртку кіномеханіків Палацу піонерів, які успішно здавали випускні іспити. Іншим гуртківцям присвоювалися кваліфікації «Помічник кіномеханіка» та «Кінодемонстратор». У 1959 році курси закінчили 42 школяра. 23 жовтня 1960 року в Будинку піонерів в урочистій обстановці відкрився дитячий кінотеатр «Піонер». Весь обслуговуючий персонал — механіки і білетери, пожежники і контролери — школярі, які займалися в гуртку юних кіномеханіків. Фільми демонструвалися тричі на тиждень, проводилися і спеціальні кіно-уроки з окремих дисциплін.
Коментарі
Наразі немає коментарів