Культурне життя міста
Міський Будинок культури у 1960 році дав 265 концертів і 87 вистав. У 1961 році, до 90-річчя від дня народження Лесі Українки, у Будинку культури створена музейна кімната, присвячена великій землячці. На початку лютого сюди надійшов альбом з Грузії, в якому були вміщені фотознімки, що розповідали про життя Лесі Українки на Кавказі.
З 1966 року при міському Будинку культури діяла дитяча музична школа, яку у 1968 році відвідувало 80 учнів.
У 1967 році на центральній площі міста почалося будівництво міського Палацу культури кошторисною вартістю 800 тис. крб. У центрі площі планувалося спорудити пам’ятник Леніну, ліворуч від Будинку культури — великий адміністративний будинок, праворуч — багатоповерховий житловий дім. Однак не все з задуманого було втілене в життя.
При Будинку культури у 1969 році працювали курси хормейстерів-баяністів та клубних працівників. На початку 1969 року був створений молодіжний вокально-естрадний ансамбль «Лілея» у складі 25 осіб.
Він’єтка випускників курсів керівників художньої самодіяльності. Фото 1971 року
У лютому 1961 року народний театр поставив «Лісову пісню». Це була репетиція перед відповідальними гастролями. 15 березня артисти народного театру Будинку культури прибули на гастролі до Москви. Першу виставу — «Лісову пісню» аматори дали у палаці культури ім. Дзержинського. Знімальна група Центральної студії кінохроніки провела кінозйомку, присвячену перебуванню Новоград-Волинського народного театру в Москві. Крім вистав, були зняті зустрічі артистів-аматорів з москвичами: на автозаводі ім. Ліхачова, у підмосковному колгоспі «Борець» та інших місцях.
До ювілею Кобзаря в лютому 1964 року народний театр поставив п’єсу «Реве та стогне Дніпр широкий».
У липні 1966 року 55 артистів ансамблю пісні і танцю «Полісся» перебували з концертами на Херсонщині, у серпні їх змінив народний театр, який гастролював у Каховці та Новій Каховці.
На початку серпня 1968 року у місті побував державний Сибірський народний хор.
У липні 1969 року ансамбль пісні і танцю «Полісся» їздив на гастролі до Криму. Понад 50 артистів показали свою майстерність жителем сонячного півострова, мандруючи на двох невеличких автобусах. Тоді ж у народному театрі відбулася прем’єра вистави за п’єсою О.Довженка «Потомки запорожців».
Коментарі
Наразі немає коментарів