Про сайт (наша місія)

Ідея створити сайт під назвою «Віртуальний музей міста Звягель» народилася не випадково. Чому? Ми народилися та/або виросли у Звягелі. Нас цікавить історія Звягеля. Крім того, накопичилось багато матеріалу, яким хотілося б поділитися. А ще більше накопичилось питань, на які хотілося б отримати відповіді.

Оскільки в Звягелі чи не в єдиному місті України не було і немає повноцінного краєзнавчого музею (це попри те, що тут народилася відома поетеса Леся Українка, існувало Товариство декабристів "південних слов’ян" тощо), виникла потреба виправити цей недолік хоча б віртуально.

Так склалося, що вихідців зі Звягеля історія та час розкидало по всій Землі. Звягельці є і в Сполучених Штатах Америки, і в Ізраїлі, і в Німеччині, і в Польщі… І кожен зберігає частинку історичного минулого своєї маленької Батьківщини. Ми тішимо себе надією, що ви не залишитеся байдужими, відгукнетеся. Хтось фотографією свого роду, хтось розповіддю про своїх батьків, хтось спогадами, хтось цікавою гіпотезою про невідому сторінку з історії нашого міста і краю. Разом, цеглину за цеглиною, ми зможемо звести величний Собор Пам’яті всім тим, хто жив, мріяв, працював в Звягелі, творив його історію.

І нехай наше маленьке провінційне місто не має лаврів столиць. Так, ми усвідомлюємо, що не варто робити з мухи слона. Але що було — то було — то наше. І за більш як півторитисячолітню історію існування Возвяглю, Звяхелю, Новоградволинську, Новограда-Волинського — є чим здивувати.

Сподіваємось, що спільними зусиллями цей сайт стане повноцінним джерелом інформації про минуле та сьогодення стародавнього міста над Случчю.